Wycena maszyn używanych

Wycena maszyn używanych to najczęściej wykonywane zlecenie przez rzeczoznawcę.

Najczęściej wycenę maszyn używanych wykonuję do celów sprzedaży. Warto zlecić wycenę profesjonaliście jeśli nie potrafisz rzetelnie ocenić wartości twojego środka trwałego. Wycena, to nie tylko wartość za którą możesz realnie sprzedać maszynę, ale przede wszystkim dokument odnoszacy się do aktualnej sytuacji na rynku wtórnym. Dzięki wsparciu rzeczoznawcy masz pewność, że nikt nie zarzuci Tobie sprzedaży poniżej wartości rynkowej a w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego nie narażasz się na zarzuty związane z przyjętą przez Ciebie wartością.

Wycena maszyn do obróbki drewna
fot. Szkolenie dla studentów UP Poznań Wydziału Technologii Drewna

Wycena maszyn używanych

Przez ponad dziesięć lat, miałem okazje poznawać najnowocześniejsze technologie stosowane w maszynach do obróbki drewna. Liczne szkolenia u liderów tej branży tj. Homag i SCM Group, pozwalają mi w z dużą pewnością wykonywać wyceny maszyn. Przez wiele lat zajmowałem się sprzedażą maszyn jako produkt manager. W tym czasie odwiedziłem wiele zakładów przyglądając się różnym rozwiązaniom i technologiom. Pomagałem klientom w uzyskiwaniu dotacji pisząc dla nich  opinie o innowacyjności maszyn.  Znajomość branży i problemów z jakimi borykają się klienci pozwala mi na rzeczywista ocenę wartości maszyn na rynku..

W zależności od celu, dla którego wykonywana jest wycena  określa się różne wartości. Najczęściej jest to szacowanie aktualnej wartości rynkowej lub odtworzeniowej ale w specyficznych sytuacjach określa się także wartość wymuszonej sprzedaży, likwidacyjną lub księgową.Wycena maszyn używanych, najczęściej sprowadza się do oszacowania aktualnej wartości rynkowej, która jest wykonywana dla różnych potrzeb:

– Sprzedaży
– Celów bilansowych/ księgowych
– Zabezpieczenia przedmiotu leasingu, kredytu
– Dla celów podatkowych
– Przy likwidacji zakładu

Wycenę maszyn używanych mogą wykonywać jedynie uprawnione do tego osoby z tytułem np. rzeczoznawcy. Wycena wykonana przez uprawnioną do tego osobę daje gwarancje wiarygodności dokumentu i poprawności szacowanej kwoty.

Dobry rzeczoznawca ma doświadczenie i wie, jaką określić wartość po zapoznaniu się z celem wyceny. Warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy, ponieważ oprócz wyceny może pomóc ci w sprzedaży lub negocjacjach.  Jeśli potrzebujesz wsparcia rzeczoznawcy kontakt do mnie znajdziesz tutaj.

Czy wiesz, że:

Za wycenę maszyn używanych nie zawsze płaci właściciel maszyny.  W przypadku wyceny maszyn uszkodzonych w wyniku przepięcia, pożaru, czy uszkodzenia nie z winy operatora, za przygotowanie opinii zapłaci ubezpieczyciel. Opinia jest kosztem niezbędnym do określenia wartości odszkodowania a więc nie Twoim.

wycena maszyn stolarskich

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Kim jest członek SIMP i jakie są jego kompetencje?
Wycena maszyn stolarskich
Wycena linii produkcyjnej

2 thoughts on “Wycena maszyn używanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń