Korzyści z wyceny jachtu

Korzyści z wyceny jachtu. Czy warto zlecić wycenę profesjonalnemu rzeczoznawcy?

wycena jachtu

Wycenę jachtu wykonuje się w różnych celach; np. na potrzebę ustalenia ceny sprzedaży, zastawu, leasingu, ustalenia utraty wartości środków trwałych w firmie, zabezpieczenia kredytu lub dla własnych celów. W zależności od celu wykonania pracy nadaję się dokumentom różne nazwy: wycena wartości rynkowej, ocena stanu technicznego, inspekcja jachtu, opracowanie czy operat. Wszystkie te dokumenty opierają się jednak na tych samych informacjach, które rzeczoznawca uzyskuje podczas oględzin. Po co zlecać inspekcje i jakie uzyskasz korzyści z wyceny jachtu u profesjonalisty?

Oględziny jachtu

Uważam, że oględziny jachtu są niezwykle ważnym elementem pracy każdego rzeczoznawcy. Sprawdzenie stanu technicznego podczas wizji lokalnej daje gwarancje rzetelności wykonanego opracowania. Rzeczoznawca, to osoba, która oprócz wysokich kompetencji ma niesamowity bagaż doświadczeń i może zauważyć rzeczy, o których armator jachtu nie miał pojęcia. Coraz częściej ubezpieczalnie decydują się na oględziny zdalne za pomocą aplikacji. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty inspekcji ale w mojej ocenie nie daje gwarancji rzetelności wykonania wyceny.

Korzyści z wyceny jachtu

Oprócz standardowej procedury, którą rzeczoznawca wykonuje w celu ustalenia stanu faktycznego, czy aktualnej wartości rynkowej, przygląda się ze szczegółami charakterystycznym elementom jachtu. Dzięki temu, zwróci armatorowi uwagę na te elementy jachtu, które uległy nadmiernemu zużyciu. Dodatkowo może sprawdzić stan, oraz okres przydatności poszczególnych elementów wyposażenia czy środków bezpieczeństwa. Sprawdzi sposób oznakowania. Zwróci uwagę na braki formalne związane z aktualnymi przepisami i rozporządzeniami, które obligują właścicieli jachtów do ich respektowania. I wreszcie najważniejsze! Profesjonalny rzeczoznawca  daje Ci gwarancje rzetelności wykonywanej pracy. Lata nauki i doświadczeń pozwalają na obiektywną ocenę ruchomości w warunkach rynkowych. Nie ma na rynku bardziej kompetentnej osoby do wyceny jak rzeczoznawca o danej specjalności.

Wizja lokalna obejmuje sprawdzenie:

stanu i okresu przydatności wyposażenia jachtu
obowiązkowego wyposażenia
– dokumentacji pod kątem aktualnych przepisów
– rzetelna wycena wartości rynkowej

Jeśli masz wątpliwości związane z wycena jachtu, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Kto pyta nie błądzi…

 

rzeczoznawca

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Czy rzeczoznawca jest Ci w ogóle potrzebny?
Opinia rzeczoznawcy w walce z ubezpieczycielem.
Problemy z rzetelną wyceną jachtu.
Utrata wartości jachtu.

13 thoughts on “Korzyści z wyceny jachtu

 1. Bożena says:

  Dzień dobry. Przeczytałam Pański artykuł „Korzyści z wyceny jachtu” bardzo mnie zainteresował jego temat i artykuł „Wycena jachtów nietypowych” chciałam zadać kilka pytań;
  1)w jaki sposób ustalić cenę jachtu (jednostka nieukończona) wedle jakich kryteriów ?
  2)w jaki sposób ustalić wartość na dany dzień czy wystarczy zrobić to na podstawie zdjęć i opisu osób zainteresowanych (nie ma dostępu do jachtu),
  3)czy jacht przez strony ukończony nie pływający bowiem nie zamontowano wszystkich części ma wartość tylko; części i robocizny czy wpływają inne okoliczności na jego wartość.
  4)czy wycenę jachtu można porównać z wyceną mieszkania, składanego samochodu, zaznaczam , że stan jachtu można ocenić na podstawie zdjęć oraz opisu zainteresowanych (nie ma dostępu do jachtu)
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za inforacje

 2. Judi says:

  Excellent items from you, man. I have remember your stuff previous to and you are simply extremely fantastic.

  I actually like what you have received here, certainly like what you’re saying and
  the way piroxicam liberamente disponibile in Italia
  which by which you are saying it. You are making it enjoyable and you continue to care for to stay it smart.
  I can’t wait to read much more from you. That is really a wonderful
  site.

 3. Avery says:

  Exceptional post however I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more.

  Many thanks!

  Feel free to surf to my webpage; Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń