Ubezpieczenie Jacht Casco RANKING 2020

Ceny ubezpieczeń jachtów jak co roku idą w górę. Ponieważ lubię czuć się bezpiecznie na wodzie, sprawdziłem jak kształtują się ceny na ubezpieczenie Jacht Casco w obecnym 2020r.

Zgłosiłem się do najpopularniejszych w Polsce Towarzystw Ubezpieczeniowych z prośbą o wycenę ubezpieczenia. Szukałem, ubezpieczenie Jacht Casko które będzie chroniło mnie podczas pływania turystycznego po wodach śródlądowych Polskich oraz podczas treningów i regat. Pływam w klasie Snipe, to łódka 2 osobowa na której startuje w regatach Pucharu Polski, ale zdarza się też, że zabieram na nią żonę i dzieci które uwielbiają spędzać czas nad wodą.

Przedmiot ubezpieczenia Jacht Casco:

Jacht typu Slup o długości do 5m, materiał kadłuba – laminat poliestrowo szklany, powierzchnia żagli 12m2, prędkość jachtu do 17 węzłów, wartość jachtu 30 000 zł.

Nie wszystkie towarzystwa złożyły mi ofertę. Te które otrzymałem zestawiłem w tabeli wraz z najważniejszymi informacjami.

ranking ubezpieczen jachtow

Ważne jest to że każdy ubezpieczyciel ma własną interpretację zakresu ubezpieczenia. Szczególnie istotne jest przeczytanie OWU które szczegółowo określa zakres ochrony. Są tam zapisy dotyczące tego że ubezpieczenie nie działa podczas silnego i porywistego wiatru o sile powyżej 6B, że, ubezpieczenie działa jedynie w porze dziennej, że jacht na nabrzeżu musi być zabezpieczony przed kradzieżą…  i wiele innych mniej lub bardziej oczywistych rzeczy.

Moje spostrzeżenia:

– Wysokość składki jest zależna od tego czy jest franczyza redukcyjna ( czyli udział własny w szkodzie), i w jakiej wysokości.

Warta oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia na 6 miesięcy, ale w porównaniu do składki za cały rok różnica (127zł), nie jest warta uwagi. Mają najtańsze ubezpieczenie, ale także najbardziej rygorystyczne podejście zakresu ochrony, dużo obostrzeń i wyłączeń w przypadku…Warta nie ubezpiecza jachtów wyczynowych!

Panthaenius ma bardzo nowoczesne podejście i proponuje kilka typów ubezpieczania Jacht Casco: All Risk, Zwrot bez potrąceń, Nowe za stare.

Gothaer przedstawia bardzo interesującą ofertę, ale należy przeczytać dokładnie warunki OWU aby wiedzieć kiedy ochrona działa a kiedy nie.

PZU na bardzo klasyczne podejście i ubezpiecza w sposób jaki powszechnie rozumiemy  pod nazwą ubezpieczenie Jacht Casco. W OWU nie znalazłem kruczków i  wydziwionych ograniczeń co do siły wiatru, czy rodzaju akwenu, ale przekłada się to na wysokość składki.

 

Ważne jest to, że każda oferta jest wykonywana indywidualnie. Prawdopodobnie uzyskasz inną ofertę od ubezpieczyciela niż ja, ze względu na Twoje zniżki, wartość jachtu i Twoje indywidualne parametry ubezpieczenia. Moim celem było zaprezentowanie różnic w składkach ubezpieczenia Jacht Casco dla takich samych parametrów wejściowych. Daje to rozeznanie cen a moje uwagi pozwolą Ci na wybór najlepszego  dla Ciebie ubezpieczenia.

 

jacht Casco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonZadzwoń