Biegły sądowy maszyny

biegły branży drzewnej

Biegły sądowy ds. maszyn, jakie ma kwalifikacje?

mgr inż. Krzysztof Kluza

Biegły sądowy (maszyny) jest organem pomocniczym Sądu. Taką funkcje pełni osoba, która posiada teoretyczne i praktyczne wiadomości specjalne w danej gałęzi nauki dla której jest ustanowiona. Ocena, czy posiadanie wiadomości specjalnych zostało dostatecznie wykazane, należy do Prezesa Sądu przy danym Sądzie okręgowym. Sporządzona przez biegłego sądowego opinia stanowi pełnoprawny materiał dowodowy w postępowaniu przed Sądami oraz innymi władzami i organami wymiaru sprawiedliwości. Biegły wydając opinię używa tytułu biegłego sądowego z oznaczeniem specjalności oraz sądu okręgowego, przy którym został ustanowiony.

Biegły sądowy maszyny

Mgr inż. Krzysztof Kluza to ekspert posiadający najwyższe kwalifikacje zawodowe w dziedzinie maszyn do obróbki drewna.  Jest wpisany na listę rzeczoznawców SIMP i biegłych sądowych. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu specjalności: Maszyny i procesy produkcyjne w przemyśle drzewnym, wycena maszyn i urządzeń.

Mam duże doświadczenie w branży drzewnej. Przez wiele lat pracowałem jako technolog, później jako produkt manager w firmie SCM Group Polska, Area Product manager w Homag Polska a obecnie w grupie Weinig Holzher Polska. Miałem okazje pracować zarówno przy produkcji, projektowaniu oraz dsprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań do obróbki drewna. Tak szerokie doświadczenie zdobyte podczas pracy w branży drzewnej pozwala mi na obiektywną analizę sytuacji oraz przygotowanie rzetelnego opracowania. Dobra opinia oraz biegła znajomość języków pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Jak mogę Ci pomóc?

Ocena stanu technicznego i ustalenie aktualnej wartości rynkowej to bardzo ważne informacje które pomogą ci w rzetelny sposób przygotować ofertę sprzedaży lub udokumentować wartość księgową maszyny na potrzeby towarzystw ubezpieczeniowych czy urzędu skarbowego. Jeśli skorzystałeś z dotacji unijnej w latach 2016-2022 to, po zakończeniu inwestycji potrzebujesz dokument potwierdzienie wdrożenia innowacji.

Znajdziesz mnie na liście biegłych sądowych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze i w Bydgoszczy.

rzeczoznawca

13 thoughts on “Biegły sądowy maszyny

 1. Katrin says:

  Please let me know if you’re looking for a article writer for your blog.

  You have some really great posts and I believe I would be
  a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to
  write some content for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please blast me an e-mail if interested. Kudos!

  Here is my site :: Archer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń