Kiedy wymagana jest wycena maszyn stolarskich i kto się tym zajmuje?
Branża maszyn stolarskich rozwija się w Polsce niesamowicie szybko. W ciągu ostatniego dziesięciolecia meblarze wykonali olbrzymi krok w kierunku unowocześnienia parków maszynowych. Pomogły w tym dotacje z Unii Europejskiej, ale nie można odmówić Polakom przedsiębiorczości. Jesteśmy wśród liderów nie tylko w produkcji mebli i eksporcie, ale także w wyznaczaniu trendów. Jakość i design wykonywanych mebli w Polsce śmiało konkuruje z rynkami europejskimi.
Ogromne fundusze europejskie, które zostały przeznaczone na polski rynek rozruszały całą branże maszyn w naszym kraju. Ogromne inwestycje poczynione na naszym rynku tj. Nowoczesny zakład Mebli Forte, czy zautomatyzowany zakład Meble.pl pozwala nam szczycić się najnowocześniejszymi fabrykami mebli w Europie. Ci, którzy kupują nowe maszyny, sprzedają stare a to pozwala się rozwijać mniejszym firmom, które szukają używanych i sprawdzonych rozwiązań.
Ożywiony rynek potrzebuje – Wyceny maszyn stolarskich
Bogate doświadczenie, jakie miałem okazje nabyć podczas rozkwitu branży meblowej w Polsce, ucząc się u liderów produkujących maszyny do obróbki drewna tj. Homag, SCM Group, teraz przynosi efekty. Przez ostatnie lata wprowadzałem na polski rynek nowoczesne maszyny stolarskie. Napisałem w tym czasie dziesiątki opinii o innowacyjności maszyn. Znajomość branży oraz rozwiązań do obróbki drewna pozwala mi z łatwością poruszać się w tematyce wycen czy opinii o stanie technicznym.
Wycena maszyn stolarskich, najczęściej sprowadza się do oszacowania aktualnej wartości rynkowej, jest wykonywana dla różnych potrzeb:
– Sprzedaży
– Zabezpieczenia przedmiotu leasingu
– Zabezpieczenia kredytu
– Dla celów podatkowych
– Do likwidacji zakładu
Wycenę maszyn stolarskich mogą wykonywać jedynie uprawnione do tego osoby z tytułem np. rzeczoznawcy, biegłego sadowego. Wycena wykonana przez uprawnioną do tego osobę daje gwarancje wiarygodności dokumentu i szacowanej kwoty.
W zależności od celu, dla którego wykonywana jest wycena maszyn stolarskich określa się różne wartości. Najczęściej jest to szacowanie aktualnej wartości rynkowej, ale w specyficznych sytuacjach określa się także wartość nierynkową, wartość wymuszonej sprzedaży, odtworzeniową, likwidacyjną lub księgową.
Dobry rzeczoznawca ma doświadczenie i wie, jaką określić wartość po zapoznaniu się z celem wyceny. Warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy, ponieważ oprócz wyceny może pomóc ci w sprzedaży lub negocjacjach. Jeśli potrzebujesz wsparcia rzeczoznawcy kontakt do mnie znajdziesz tutaj.
Czy wiesz, że:
Za wycenę maszyn stolarskich nie zawsze płaci właściciel maszyny. W przypadku wyceny maszyn uszkodzonych w wyniku przepięcia, pożaru, czy uszkodzenia nie z winy operatora, za przygotowanie opinii zapłaci ubezpieczyciel. Opinia jest kosztem niezbędnym do określenia wartości odszkodowania a więc nie Twoim.
Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:
Wycena linii produkcyjnej.
Potwierdzenie wdrożenia innowacyjności.
Centrum obróbcze pełne innowacji.
Wycena maszyn.
Zapisze kontakt. Moze sie przydac