Wycena maszyn stolarskich

Kiedy wymagana jest wycena maszyn stolarskich i kto się tym zajmuje?

Branża maszyn stolarskich rozwija się w Polsce niesamowicie szybko. W ciągu ostatniego dziesięciolecia meblarze wykonali olbrzymi krok w kierunku unowocześnienia parków maszynowych. Pomogły w tym dotacje z Unii Europejskiej, ale nie można odmówić Polakom przedsiębiorczości. Jesteśmy wśród liderów nie tylko w produkcji mebli i eksporcie, ale także w wyznaczaniu trendów.  Jakość i design wykonywanych mebli w Polsce śmiało konkuruje z rynkami europejskimi.

Ogromne fundusze europejskie, które zostały przeznaczone na polski rynek rozruszały całą branże maszyn w naszym kraju. Ogromne inwestycje poczynione na naszym rynku tj. Nowoczesny zakład Mebli Forte, czy zautomatyzowany zakład Meble.pl pozwala nam szczycić się najnowocześniejszymi fabrykami mebli w Europie.  Ci, którzy kupują nowe maszyny, sprzedają stare a to pozwala się rozwijać mniejszym firmom, które szukają używanych i sprawdzonych rozwiązań.

Wycena maszyn do obróbki drewna
fot. Szkolenie dla studentów UP Poznań Wydziału Technologii Drewna

Ożywiony rynek potrzebuje – Wyceny maszyn stolarskich

Bogate doświadczenie, jakie miałem okazje nabyć podczas rozkwitu branży meblowej w Polsce, ucząc się u liderów produkujących maszyny do obróbki drewna tj. Homag, SCM Group, teraz przynosi efekty. Przez ostatnie lata wprowadzałem na polski rynek nowoczesne maszyny stolarskie. Napisałem w tym czasie dziesiątki opinii o innowacyjności maszyn.  Znajomość branży oraz rozwiązań do obróbki drewna pozwala mi z łatwością poruszać się w tematyce wycen czy opinii o stanie technicznym.

Wycena maszyn stolarskich, najczęściej sprowadza się do oszacowania aktualnej wartości rynkowej, jest wykonywana dla różnych potrzeb:

– Sprzedaży
– Zabezpieczenia przedmiotu leasingu
– Zabezpieczenia kredytu
– Dla celów podatkowych
– Do likwidacji zakładu

Wycenę maszyn stolarskich mogą wykonywać jedynie uprawnione do tego osoby z tytułem np. rzeczoznawcy, biegłego sadowego. Wycena wykonana przez uprawnioną do tego osobę daje gwarancje wiarygodności dokumentu i szacowanej kwoty.

W zależności od celu, dla którego wykonywana jest wycena maszyn stolarskich określa się różne wartości. Najczęściej jest to szacowanie aktualnej wartości rynkowej, ale w specyficznych sytuacjach określa się także wartość nierynkową, wartość wymuszonej sprzedaży, odtworzeniową, likwidacyjną lub księgową.

Dobry rzeczoznawca ma doświadczenie i wie, jaką określić wartość po zapoznaniu się z celem wyceny. Warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy, ponieważ oprócz wyceny może pomóc ci w sprzedaży lub negocjacjach.  Jeśli potrzebujesz wsparcia rzeczoznawcy kontakt do mnie znajdziesz tutaj.

Czy wiesz, że:

Za wycenę maszyn stolarskich nie zawsze płaci właściciel maszyny.  W przypadku wyceny maszyn uszkodzonych w wyniku przepięcia, pożaru, czy uszkodzenia nie z winy operatora, za przygotowanie opinii zapłaci ubezpieczyciel. Opinia jest kosztem niezbędnym do określenia wartości odszkodowania a więc nie Twoim.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Wycena linii produkcyjnej.
Potwierdzenie wdrożenia innowacyjności.
Centrum obróbcze pełne innowacji.
Wycena maszyn.

2 thoughts on “Wycena maszyn stolarskich

  1. Warren says:

    Hey There. I found your blog the usage of msn. This is a very neatly written article.
    I’ll make sure to bookmark it and come back to read extra of your useful
    information. Thanks for the post. I will certainly comeback.

    Here is my website Bert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń