Potwierdzenie wdrożenia innowacji

 

Wszystko zaczęło się od dobrego pomysłu, który chciałeś wprowadzić w życie.

Skorzystałeś z dofinansowania na jego realizacje. Spędziłeś niezliczoną ilość godzin podczas przygotowania dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia w konkursie oraz otrzymałeś już zleconą wcześniej opinię o innowacyjności. Złożyłeś dokumenty do konkursu, a następnie po wielu tygodniach oczekiwań otrzymałeś informacje: Realizacja Twojej innowacji będzie finansowana – Sukces! Teraz możesz zrealizować swój plan, a kiedy już dopniesz wszystko na „ostatni guzik” rozpoczyna się ostatni etap projektu czyli: rozliczenie. W tym celi niezbędne będzie: potwierdzenie wdrożenia innowacji.

Potwierdzenie wdrożenia innowacji

Rozliczając środki, które otrzymałeś w ramach konkursu niezbędne będzie uzyskanie dokumentu potwierdzającego wdrożenie innowacji. Taki dokument nazywa się: Potwierdzenie wdrożenia innowacji w oparciu o faktyczną realizację projektu (dokument dostarczany wraz z wnioskiem o płatność końcową).

Organy upoważnione do wystawiania opinii o innowacyjności są wyszczególnione na każdym wniosku. Zgodnie z wytycznymi Instytucji Pośredniczących, które dysponują środkami UE, opinię wydaje upoważniona do tego Instytucja.

Są nimi:

  • Uczelnie,
  • Instytuty Badawczo naukowe
  • Jednostki Naukowe Polskiej Akademii Nauk.

Określone jednostki, przeprowadzają analizę w/g określonych pkt:

  1. Projekt został zrealizowany w ramach poniższych inteligentnych specjalizacji wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji…
  2. W ramach projektu osiągnięto bezpośredni cel, którym jest wdrożenie innowacji…
  3. Określenie poziomu innowacyjności.

 

Średni czas potrzebny na przygotowanie potwierdzenia wdrożenia innowacji wynosi 7-14 dni roboczych. Koszty wykonania opinii ustalam indywidualnie dla każdego zlecenia. Cenę opracowania uzależniam złożoności projektu, jakości dostarczonych materiałów od zleceniodawcy, i mojej dyspozycyjności.

Konsultacja jest bezpłatna.

dokument - potwierdzenie wdrożenia informacji
ryc.1 Fragment dokumentu: Potwierdzenie wdrożenia innowacji.

 

rzeczoznawca

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Wycena linii produkcyjnej.
Potwierdzenie wdrożenia innowacyjności.
Centrum obróbcze pełne innowacji.
Wycena maszyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń