Szkolenia dla rzeczoznawców z zakresu żeglarstwa

Na rynku brakuje specjalistów od żeglarstwa

Krzysztof Kluza, biegły, rzeczoznawca, Inspektor zespołu technicznego PZŻ prowadzi szkolenia dla rzeczoznawców Towarzystw Ubezpieczeniowych z zakresu żeglarstwa i jachtów motorowodnych. Kilkudniowe szkolenie pozwala znacząco podnieść kwalifikacje rzeczoznawców z zakresu tematyki związanej z jachtami.

Od kilku lat panuje trend wzrostowy liczby zgłaszanych szkód po kolizjach na wodzie. Jest to ogólny trend na rynku komunikacyjnym. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich praw i korzysta z polis ubezpieczeniowych które w pewnym zakresie są obowiązkowe. Nie zmienia to faktu że, odsetek szkód zgłaszanych do Towarzystw Ubezpieczeniowych w porównaniu z rzeczywistą ilością kolizji na wodzie jest nadal bardzo niski.

Suma wypłacanych odszkodowań z tytułu kolizji na wodzie stanowi jedynie kilka procent wszystkich odszkodowań komunikacyjnych. Takie realia sprawiają, że zatrudnianie specjalisty od żeglarstwa na potrzeby szacowania szkód dla TU są ekonomicznie nie uzasadnione. Korzystają z nich tylko w uzasadnionych przypadkach.

Stąd zdążają się znane wszystkim sytuacje, że na wycenę szkody przyjeżdża rzeczoznawca który nie ma zielonego pojęcia o żeglarstwie i tłumaczy, że przyjechał zrobić zdjęcia oraz zebrać dokumentacje a później sprawą zajmie się ubezpieczyciel. Taka sytuacja sprawia, że ciężar wyliczenia wartości szkody spada na poszkodowanego który nie zawsze wie jak sobie z tym poradzić. Rozliczenie szkody jest prowadzone przewlekle i dochodzi do nieporozumień.

Szkolenia dla rzeczoznawców, podnieś swoje kompetencje!

Zgodnie z wytycznymi KNF: zakład ubezpieczeń powinien zapewnić, że pracownicy komórek likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych dysponują kompetencjami i wiedzą w zakresie wykonywanych czynności, w szczególności poprzez dostęp do szkoleń dotyczących obszaru likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych. Kilkudniowe szkolenie dla rzeczoznawców nie zrobi z ciebie specjalisty, ale pozwoli poczuć się pewniej przy ocenie szkody. Szkolenia dedykowane są dla rzeczoznawców o różnych specjalnościach a także innych osób które mają styczność z wycenami szkód w jachtach. Podstawowe szkolenie pozwoli ci nabrać pewności w za Ważne aby rzeczoznawca wiedział na co zwrócić uwagę:
jak zabezpieczyć szkodę,
jak nazwać elementy wyposażenia,
jak przygotować dokumentacje po szkodową
gdzie szukać znaków identyfikacyjnych

aby w razie konieczności przekazać do specjalisty rzetelną dokumentację do analizy. Dobrze przygotowana dokumentacja wykonana bezpośrednio po szkodzie pozwoli ograniczyć dalsze koszty na kolejnych etapach postępowania.

rzeczoznawca

 

9 thoughts on “Szkolenia dla rzeczoznawców z zakresu żeglarstwa

 1. Shirley says:

  Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based on the same information you
  discuss and would love to have you share some stories/information.
  I know my viewers would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

  Here is my web blog asamnex avec ou sans ordonnance en France

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń