Szkolenia dla rzeczoznawców z zakresu żeglarstwa

Na rynku brakuje specjalistów od żeglarstwa

Krzysztof Kluza, biegły, rzeczoznawca, Inspektor zespołu technicznego PZŻ prowadzi szkolenia dla rzeczoznawców Towarzystw Ubezpieczeniowych z zakresu żeglarstwa i jachtów motorowodnych. Kilkudniowe szkolenie pozwala znacząco podnieść kwalifikacje rzeczoznawców z zakresu tematyki związanej z jachtami.

Od kilku lat panuje trend wzrostowy liczby zgłaszanych szkód po kolizjach na wodzie. Jest to ogólny trend na rynku komunikacyjnym. Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome swoich praw i korzysta z polis ubezpieczeniowych które w pewnym zakresie są obowiązkowe. Nie zmienia to faktu że, odsetek szkód zgłaszanych do Towarzystw Ubezpieczeniowych w porównaniu z rzeczywistą ilością kolizji na wodzie jest nadal bardzo niski.

Suma wypłacanych odszkodowań z tytułu kolizji na wodzie stanowi jedynie kilka procent wszystkich odszkodowań komunikacyjnych. Takie realia sprawiają, że zatrudnianie specjalisty od żeglarstwa na potrzeby szacowania szkód dla TU są ekonomicznie nie uzasadnione. Korzystają z nich tylko w uzasadnionych przypadkach.

Stąd zdążają się znane wszystkim sytuacje, że na wycenę szkody przyjeżdża rzeczoznawca który nie ma zielonego pojęcia o żeglarstwie i tłumaczy, że przyjechał zrobić zdjęcia oraz zebrać dokumentacje a później sprawą zajmie się ubezpieczyciel. Taka sytuacja sprawia, że ciężar wyliczenia wartości szkody spada na poszkodowanego który nie zawsze wie jak sobie z tym poradzić. Rozliczenie szkody jest prowadzone przewlekle i dochodzi do nieporozumień.

Szkolenia dla rzeczoznawców, podnieś swoje kompetencje!

Kilkudniowe szkolenie dla rzeczoznawców nie zrobi z ciebie specjalisty, ale pozwoli poczuć się pewniej przy ocenie szkody. Szkolenia dedykowane są dla rzeczoznawców o różnych specjalnościach a także innych osób które mają styczność z wycenami szkód w jachtach. Podstawowe szkolenie pozwoli ci nabrać pewności w za Ważne aby rzeczoznawca wiedział na co zwrócić uwagę:
jak zabezpieczyć szkodę,
jak nazwać elementy wyposażenia,
jak przygotować dokumentacje po szkodową
gdzie szukać znaków identyfikacyjnych

aby w razie konieczności przekazać do specjalisty rzetelną dokumentację do analizy. Dobrze przygotowana dokumentacja wykonana bezpośrednio po szkodzie pozwoli ograniczyć dalsze koszty na kolejnych etapach postępowania.

rzeczoznawca

 

One thought on “Szkolenia dla rzeczoznawców z zakresu żeglarstwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń