Biegły sądowy ds. Żeglarstwa

Kto to jest biegły sądowy i jakie ma kwalifikacje?

mgr inż. Krzysztof Kluza

Biegły sądowy jest organem pomocniczym Sądu. Taką funkcje pełni osoba, która posiada teoretyczne i praktyczne wiadomości specjalne w danej gałęzi nauki. Ocena, czy posiadanie wiadomości specjalnych zostało dostatecznie wykazane, należy do Prezesa Sądu przy danym Sądzie okręgowym. Sporządzona przez biegłego sądowego opinia stanowi pełnoprawny materiał dowodowy w postępowaniu przed Sądami oraz innymi władzami i organami wymiaru sprawiedliwości. Biegły wydając opinię używa tytułu biegłego sądowego z oznaczeniem specjalności oraz sądu okręgowego, przy którym został ustanowiony.

mgr inż. Krzysztof Kluza

Jakie kwalifikacje ma biegły sądowy?

Mgr inż. Krzysztof Kluza to ekspert posiadający najwyższe kwalifikacje zawodowe w dziedzinie żeglarstwa.  Jest wpisany na listę rzeczoznawców i biegłych sądowych. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu specjalności: Budowa i eksploatacja jednostek pływających śródlądowych. Żeglarstwo turystyczne i regatowe, materiałoznawstwo, kolizje wodne, bezpieczeństwo i budowa jachtów, wycena jednostek pływających.

O sobie…

Mam duże doświadczenie w branży żeglarskiej i motorowodnej. Współpracuje z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, z żaglomistrzami, stoczniami jachtowymi oraz firmami świadczącymi usługi w branży wodnej. Posiadam ponad dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte jako aktywny zawodnik Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego oraz członek Kadry Narodowej  w latach 2004-2008. Jestem wielokrotnym medalistom Mistrzostw Polski w klasie Omega, Słonka (SNIPE), Skippi 650. Aktywny zawodnik ŻLKS będący w czołówce Pucharu Polski w klasie Snipe. Zdobyte doświadczenie podczas pracy w stoczniach jachtowych pozwala mi na obiektywną analizę sytuacji oraz przygotowanie rzetelnego opracowania. Dobra opinia oraz biegła znajomość języków pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

 

W czym mogę Ci pomóc?

Wycena jachtu
Określenie wartości szkody
Wykonanie kosztorysu naprawy
Ocena stanu technicznego i ustalenie wartości jachtu to dokumenty które pomogą ci w rzetelny sposób przygotować ofertę sprzedaży lub udokumentują wartość jednostki na potrzeby towarzystw ubezpieczeniowych, czy rozliczeń księgowych.

Miałeś kolizje na wodzie i nie jesteś zadowolony z wysokości otrzymanego odszkodowania? Uważasz, że Twoja szkoda została niedoszacowana? Nie czekaj, skorzystaj z darmowej konsultacji. Pomogę Ci w uzyskaniu należnego odszkodowania. Mogę pochwalić się 100% skutecznością od początku kariery zawodowej!

Jeżeli potrzebujesz  pomocy rzeczoznawcy zadzwoń +48 664986393

Na podstawie art. 157 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070, z późn. zm.) Prezes Sądu Okręgowego ustanawia biegłych sądowych.Prowadzi ich listę według poszczególnych gałęzi nauki, techniki, sztuki, rzemiosła, a także innych umiejętności. Lista biegłych sądowych jest dostępna dla zainteresowanych w sekretariatach sądowych, oddziale administracyjnym oraz punkcie informacyjnym. W szczególności listy te udostępniane są stronom, uczestnikom postępowania oraz organom prowadzącym postępowanie przygotowawcze w sprawach karnych i sądom wojskowym.

rzeczoznawca

 

4 thoughts on “Biegły sądowy ds. Żeglarstwa

  1. Misty says:

    Good post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every
    day. It will always be exciting to read articles from other
    authors and use something from their sites.

    Here is my web-site Noemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń