Na czym polega praca rzeczoznawcy?

Na czym polega praca rzeczoznawcy?

Rzeczoznawca to osoba posiadająca specjalistyczna wiedzę w konkretnym zakresie. Dlatego określenie rzeczoznawca zawsze jest zestawione w parze z określeniem jakiej specjalności dotyczy. Rzeczoznawca to osoba która najczęściej zajmuje się określaniem wartości np. ruchomości ale jest to tylko część zakresu który oferują wybitni specjaliści. Ja rozszerzyłem swoje kompetencje i oprócz wykonywania wycen zajmuje się także konsultingiem, doradztwem, projektowaniem i optymalizacją procesów produkcyjnych, pomagam także przy doborze odpowiednich rozwiązań do produkcji.

Z skąd bierze się specjalistyczna wiedza?

Najczęściej to pasja. Osoby które pasjonują się jakimś zagadnieniem potrafią spędzić znacznie więcej czasu zgłębiając wiedze w tym zakresie niż inni. Obserwowanie aktualnych trendów rynkowych, monitorowanie wyników badań czy wdrażanych nowinek technologicznych. Zdobywanie takich informacji to nie tylko poświęcony czas ale także koszty związane np. na prenumerowanie czasopism, czy dostępem do wyników badań.

Nie mniej ważną sprawą jest doświadczenie na którym opiera się praca rzeczoznawcy. W moim przypadku wiedzę o maszynach zdobywałem przez wiele lat jako Produkt manager w SCM Group a później jako Area manager w Homag. Nie bez przyczyny podałem nazwy firm. Są to liderzy zaawansowanych rozwiązań do obróbki drewna w Europie.

Dodatkowo rzeczoznawca ma dostęp do informacji niedostępnych dla „Kowalskiego”. Wynika to z faktu wykonywanej pracy. Jako konsultant / doradca często odwiedzam firmy pomagając im rozwiązywać najróżniejsze problemy. Klienci zapraszają mnie i pokazują, jak zbudowana jest ich firma. Mam możliwość zobaczyć rzeczy których nie pokazali by konkurencji. Aby im pomóc, muszę dobrze zrozumieć obecnie panujące procesy produkcyjne. Rozwiązuje problemy ale jednocześnie zdobywam nowe doświadczenia. Pracując w zespole często dochodzimy do nowych dobrze dopracowanych rozwiązań których sam pewnie bym nie wymyślił. Nigdy nie opowiadam o tym co widziałem u Twojej konkurencji ale mogę podpowiedzieć Ci, jaki model pracy zadziała w twoim przypadku. Widząc wiele rozwiązań podchodzę do twojego problemu patrząc z zupełnie innej perspektywy.

Praca rzeczoznawcy – jak łącze prace z pasją?

To najczęściej nie tylko praca ale połączenie pracy zawodowej i hobby. W moim przypadku taką formę pełni żeglarstwo. Pomimo, że zajmuje się tym zawodowo, znaczną część wakacji spędzam na jachcie np. przygotowując się do kolejnych regat. W tym roku są to Mistrzostwa Świata w klasie SNIPE w Portugalii. Dzięki temu, że jestem zawodnikiem mam szerokie kontakty w branży żeglarskiej która także potrzebuje maszyn. Tak łącze prace z pasją.

Wiele sukcesów odniosłem właśnie dzięki znajomością. Nie wiem wszystkiego, ale znając ludzi o różnych specjalnościach jestem w stanie skonsultować wiele pomysłów i dopracować rozwiązanie które zadziała u Ciebie.

rzeczoznawca

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń