Szkoda w jachcie, zaniżone odszkodowanie

zaniżone odszkodowanie

Niezależny rzeczoznawca pomoże w sporze z Ubezpieczycielem.

Po weekendowej zabawie pojawiła się szkoda w jachcie. Właśnie przeczytałeś odpowiedź od ubezpieczyciela w tej sprawie i załamujesz ręce. Twoje odszkodowanie jest zaniżone kilkukrotnie a ubezpieczyciel sprawia wrażenie jakby nie wiedział, o co Ci chodzi? Zastanawiasz się, czy tam pracują normalni ludzie? Spokojnie, to normalne… usiądź wygodnie i poczytaj…

 Szkoda w jachcie

Żyjemy w czasach, w których producenci jachtów, staja na głowie, aby stworzyć ekskluzywny produkt jak najtańszym kosztem. Koszty materiałów, pracowników są coraz większe a klient nie chce płacić więcej. Cięcie kosztów produkcji i bardzo szybki rozwój technologii spowodował, że coraz częściej kupujemy produkty „jednorazowego użytku”.  Widać to doskonale w skuterach wodnych gdzie producenci nie przewidują technologii naprawy w przypadku uszkodzeń kadłuba. Jest to oczywiście sprytne nabijanie kasy, ponieważ armator uszkodzonej jednostki otrzyma odszkodowanie za szkodę całkowitą i kupi kolejną nową jednostkę – o ile wcześniej nie straci cierpliwości w walce o odszkodowanie. Nie pozwól na zaniżone odszkodowanie jachtu.

Zniechęcanie – szkoda w jachcie

Kwoty wypłacanych odszkodowań stale rosną. Ubezpieczalnie musza znaleźć na to jakiś sposób. Nie sztuką jest przecież stale podnosić składkę ubezpieczeniową, tym bardziej że jesteśmy na wolnym rynku. Dlatego właśnie towarzystwa ubezpieczeniowe stosują praktykę zniechęcania.

Zaczyna się od śmiesznie niskiej kwoty nazwaną dyplomatycznie  „bezsporna kwota odszkodowania”. Chodzi o to, że muszą przyjąć na siebie odpowiedzialność.  Przepisy mówią o tym, ze odszkodowanie powinno odzwierciedlać wartość szkody, w rzeczywistości jednak to ty Będziesz musiał udowodnić swoje roszczenie. Sprawa prowadzona jest przewlekle. Zauważ, że ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź, więc zawsze odpowiada ostatniego dnia. Wszystko po to aby odroczyć wypłacenie odszkodowania  i Cię zniechęcić.  Mów, co chcesz, ale to działa! Szkoda w jachcie zostaje a klient odpuszcza sprawę po drugim piśmie…

Rzetelna wycena szkody

Niesłychanie ważna jest ocena stanu technicznego i rzetelna wycena szkody.  Do każdego jachtu należy podejść indywidualnie, ponieważ spektrum materiałów wykorzystywanych do budowy jachtów jest ogromne. Stal, aluminium, laminaty, siatkobeton, każdy z tych materiałów ma inne parametry wytrzymałościowe i rożne technologie naprawy.

Ubezpieczyciel nie ma pojęcia o tym jak rozliczyć szkodę w jachcie dlatego to ty musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Nie licz na to, że Ubezpieczalnia to dobry wujek który da ci coś za darmo. Niestety jest to biznes i jeżeli nie zaangażujesz się w sprawę odszkodowania dostaniesz tylko tyle ile zechcą ci dać.

Dobry rzeczoznawca poprowadzi twoją sprawę. Przygotuje opinie, kosztorys, sprawdzi dokumentacje krok po kroku i powie ci, na co możesz liczyć. Za pełna obsługę szkody trzeba trochę zapłacić, ale nie martw się, to inwestycja! Konsultacja jest bezpłatna, a za koszty opinii zapłaci ubezpieczalnia. Podczas rozmowy ocenie twoje szanse na odszkodowanie i przedstawię Ci plan działania. Kontakt znajdziesz tutaj.

rzeczoznawca

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Ubezpieczeniowe ABC dla żeglarzy.
Niezależny rzeczoznawca pomoże Ci w walce z ubezpieczycielem.
Odszkodowanie jachtu z OC sprawcy.
Nie daj się oskubać, problem z rzetelną wyceną jachtu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń