Wycena szkody, rzetelna i profesjonalna. Nie daj się oskubać!

Szkoda w jachcie

Wycena szkody jachtu – żeglarstwo na lądzie

 

Żeglarstwo nie jest sportem kontaktowym, ale sporadycznie zdarzają się kolizje. Do kontaktu najczęściej dochodzi w okolicach znaków ( boi z numerami). Wszyscy uczestnicy regat posiadają obowiązkowe OC, które chroni od odpowiedzialności cywilnej w takich sytuacjach. Kiedy już dojdzie do uszkodzenia sprzętu rozpoczynają się problemy, w których niezbędna będzie wycena szkody…

Rzeczoznawcy, którzy wykonują pracę na zlecenia ubezpieczalni, nie zawsze posiadają wiedzę na temat żeglarstwa a zwłaszcza sytuacji na rynku i przepisów klasowych. Z reguły są to eksperci z branży motoryzacyjnej, którzy pracują dla TU. Z reguły, mocno zaniżają wycenę, nie znając realiów rynkowych.

 

Żeglarze rywalizujący w regatach dbają o to, aby ich sprzęt był na najwyższym poziomie. Każdy szczegół jachtu jest dopracowany, ponieważ w trakcie wyścigu nie ma miejsca na usterki. Precyzja ustawienia takielunku jest sprawdzana przy określonym naciągu want, co do 1 mm. Każda odchyłka ustawienia ma kolosalny wpływ na właściwości nautyczne jachtu. Nie można zastosować innego takielunku niż dedykowanego do klasy. Dlatego w klasach regatowych nie istnieje pojęcie części zamiennych. Każda cześć jachtu musi spełniać normy opisane w przepisach klasowych, czyli musi być w pewnym sensie „oryginalna”.

 

W ubezpieczalni musisz dochodzić swoich praw.

 

W jednej ze spraw, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zaproponowało odszkodowanie za uszkodzenia w jachcie klasy Tornado (złamany maszt, belka przednia, uszkodzona trampolina, uszkodzenia pływaka) w wysokości 2700zł powołując się na wyceny podobnych części znalezionych na portalu Olx. Części, na które powoływał się rzeczoznawca pochodziły z przypadkowych źródeł np. klasy Dart 18. Takich przykładów znam mnóstwo… Profesjonalna wycena, którą wykonałem, opiewała, na 28tys zł netto, (sam koszt masztu do Tornado – 2267 EUR). Oczywiście opinia musi być merytorycznie uzasadniona, ale z tym dobry rzeczoznawca nie powinienem mieć problemu.

 

Nie daj się oskubać!

Jeśli odszkodowanie, które otrzymałeś było za niskie, skontaktuj się ze mną. Bezpłatnie przeanalizuje Twoją sprawę i powiem ci czy masz szanse na dopłatę. Koszty ewentualnej opinii pokryje TU.

 

 

wycena szkody złamany maszt

 

rzeczoznawca

Przeczytaj artykuły o podobne tematyce:

Opinia rzeczoznawcy w walce z ubezpieczycielem.
Szkoda w jachcie, zaniżone odszkodowanie.
Inspektor jachtowy, kiedy może CI pomóc?
Wycena jachtu, czy rzeczoznawca jest Ci w ogóle potrzebny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonZadzwoń