Pomagam uzyskać pełne odszkodowanie

Istotą odszkodowania jest przywrócenie stanu sprzed szkody.

Art. 363 §1kodeksu cywilnego mówi jasno: „Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego , bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej”. Problem w tym, że kosztorysy ubezpieczycieli są niedoszacowane a te wykonane przez klientów mocno naciągane.  Jak zatem uzyskać pełne odszkodowanie które pozwoli na naprawę uszkodzonego mienia?

Sęk w tym, żeby odszkodowanie było wyliczone prawidłowo. Pełne odszkodowanie to takie które pozwala na przywrócenie stanu sprzed szkody, ale nie prowadzi do nadmiernego wzbogacenia się klienta.

Zanim zgłosisz szkodę –  zadzwoń do eksperta!

Z usług rzeczoznawcy, eksperta warto skorzystać jeszcze przed zgłoszeniem szkody. Wskazówki dotyczące przygotowania dokumentacji znacząco przyspieszą proces likwidacji szkody. Dodatkowo musisz wiedzieć że na poszkodowanym także ciążą pewne obowiązki np. zabezpieczenie stanu ruchomości przed dalszym uszkodzeniem. Jest cały szereg zagadnień które warto omówić bezpośrednio po zdarzeniu aby uzyskać pełne odszkodowanie.

Jeśli już zgłosiłeś szkodę i otrzymałeś odszkodowanie ale uważasz, że jego wartość nie odpowiada realnej stracie to masz prawo skorzystać z pomocy eksperta. Samodzielna weryfikacja kosztorysu nie jest łatwa i nie każdy musi znać się na technikaliach wykonywania naprawy. O tym jak zweryfikować kosztorys napisałem tutaj, ale zdaje sobie sprawę, że wielu klientów nie czuje się komfortowo w excelowych tabelkach i współczynnikach. Dużo łatwiej jest wyczuć czy finalna kwota starcza na naprawę czy nie?

Jeśli nie rozumiesz to pytaj

Zakład ubezpieczeń jest instytucją zaufania publicznego i powinien zapewnić uprawnionemu pełną i zrozumiałą informację o sposobie ustalenia wysokości świadczenia. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to śmiało proś ubezpieczyciela o szczegółowe wyjaśnienia. Jeśli twoje argumenty nie trafiają do Ubezpieczyciela i część roszczenia nadal nie została uznana to czas skorzystać z pomocy eksperta.

Zwrot wynagrodzenia za prace eksperta

Każdy ma prawo  sprawdzić rzetelność pracy ubezpieczyciela. Koszt weryfikacji kosztorysu u niezależnego rzeczoznawcy to kilka set złotych które musisz wyłożyć z własnej kieszeni. Jeśli ubezpieczalnia popełniła błąd w kalkulacjach i okaże się, że odszkodowanie zostało zaniżone to otrzymasz dopłatę a ubezpieczyciel zwróci ci koszty konsultacji u niezależnego rzeczoznawcy ( zgodnie z rekomendacją 24 Komisji Nadzoru Finansowego). Wymaga to jednak rzeczowego raportu i odpowiedniej argumentacji.

O tym jak ubezpieczalnie zaniżają odszkodowania napisałem już kilka artykułów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak uzyskać pełne odszkodowanie przeczytaj także te artykuły:

Jak zweryfikować kosztorys?

Co zyskujesz zlecając prace profesjonaliście?

10 Trików ubezpieczycieli na obniżenie odszkodowania

Profesjonalna wycena szkody 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń