Okleiniarka Olimpic K100, światowy hit sprzedaży!

Profesjonalne oklejanie wąskich krawędzi.


Okleiniarka Olimpic K 100 kompaktowa, automatyczna okleiniarka SCM Group do małych zakładów stolarskich.

Prawdopodobnie wielu czytelników będzie zaskoczonych faktem, że Olimpic K100 marki SCM to najlepiej sprzedająca się okleiniarka na Świecie!
Drugim równie zaskakującym faktem jest to, że najwięcej nowych okleiniarek z segmentu małych maszyn sprzedaje się na rynku Polskim!
Adaptowanie w niej rozwiązania z większych maszyn Stefani pozwalają na osiągnięcie doskonałej jakości oklejania. To rewelacyjna okleiniarka dla małych zakładów meblowych, ponieważ wymaga jedynie 3,3m2 powierzchni. Wysoki poziom wyposażenia, zaawansowane rozwiązania techniczne i zalety maszyn z wyższej kategorii, gwarantują najlepsze wykończenie elementu. Zalety powiązane z łatwością obsługi czynią olimpic k100 doskonałą okleiniarką dla małych zakładów stolarskich.

K100 ze wstępnym frezowaniem płyty na dwóch frezach i dwoma miejscami na agregaty czyszczące (cyklina płaska i profilowa) daje perfekcyjne wyniki obróbki „na gotowo”.Okleja elementy o grubości od 8 do 50mm, z prędkością posuwu 7m/min, okleiny z tworzyw sztucznych i naturalne od grubości obrzeża 0,4mm do 3mm,a doklejkę drewnianą do 5mm.

Okleiniarka Olimpic K100 SCM to kompaktowa maszyna bogato wyposażana w standardzie:

Wstępne frezy przygotowują krawędź płyty do klejenia, redukując nierówności po podcinaczu i zmniejszają zużycie kleju. Okleiniarka standardowo wyposażona w diamentowe frezy o średnicy 80mm H=56mm,pozawalające zebrać do 2mm materiału.

Perfekcyjna, równa powierzchnia do klejenia obrzeży dzięki zastosowaniu głowic o dużej średnicy i dwóm przeciwbieżnym silnikom.

-zbiornik klejowy o pojemności 1 kg jest pokryty teflonem(dla łatwego czyszczenia) natomiast grzałki sprawiają, że maszyna jest gotowa do pracy zaledwie po 12min!!! Maszyny mają możliwość szybkiej wymiany zbiornika klejowego i są wyposażone w automatyczną redukcje temperatury kleju podczas przestojów w pracy. Dzięki podwójnej termoregulacji temperatury możliwe jest oklejanie elementów z wykorzystaniem klejów PUR (poliuretanowych) które sprawiają że połączenie obrzeża z płytą jest odporne na działanie wilgoci.

Pakiet na doklejki drewniane nie wymaga już obsługi ręcznej, wystarczy załadować pakiet doklejek do magazynka i maszyna sama będzie pobierać materiał.

-Gilotyna obcina obrzeże z naddatkiem ok. 10 mm na stronę
– Nieprzypadkowo zespół dociskowy jest wyposażony w dwie stalowe rolki. Ich zadaniem jest odbiór ciepła z obrabianej krawędzi, każda rolka jest zamocowana na oddzielnej sprężynie dla lepszego dopasowania względem grubości obrzeża.
-Agregat obcinania końcowego, kapówka z silnikiem wysokiej częstotliwości 12000obr/min.
2 piłki, porusza się pod kątem 45 stopni.
-dwa frezy zbierające nadmiar obrzeża z góry i dołu, każda wyposażona w silnik wysokiej częstotliwości 12 000 obr./min i frez z 4 wymiennymi płytkami. Specjalne narzędzie daje możliwość obróbki z fazką, promieniem i na prosto.

-cyklina promieniowa wyposażona w dyski pionowe i poziome perfekcyjnie kopiuje, zbierając „falę” po frezowaniu naddatku, możliwość ustawienia promienia, standardowo wyposażona w dyszę odmuchującą.

-cyklinę płaską, klejową zbierającą naddatek kleju z powierzchni, cyklina wyposażona w dyszę odmuchującą, samonastawną płytkę. Formatka porusza się po chromowanym kopiale ślizgowym w kształcie łyżwy (rozwiązanie to gwarantuje perfekcyjną obróbkę jest łatwe do ustawienia), która zabezpiecza krawędzie obrabianego elementu przed wyrwaniami.

Do ustawienia grubości obrabianego elementu służy pokrętło z wyświetlaczem cyfrowym z dokładnością do 0,1mm.
Za sterowanie odpowiada oprogramowanie Orion One. Prostota sterowania i łatwość obsługi to znaczące zalety okleiniarki SCM .

Posuw na pasie MEGA LINE z napinaczem, nie ma potrzeby smarowania. Brak charakterystycznego zwolnienia przy przełożeniu przez zębatkę z łańcuchem.
Polerka czyści i poleruje linię połączenia obrzeża z elementem.

Okleiniarka olimpic K100 może być w opcji wyposażona w inteligentny system zarządzający zużyciem energii savenergy. To oznacza że maszyna automatycznie przechodzi w tryb stand-by. Roczne oszczędności sięgają 10 %

Zachęcam także do stosowania płynów antyadhezyjnych i czyszczących. Pierwszy z nich odpowiada za tworzenie powłoki uniemożliwiającej przywieraniu kleju do szerokiej płaszczyzny płyty ( tej z dekorem). Płyny czyszczące mogą z kolei być zamontowane w kilku miejscach. Na samym początku procesu oklejania zalecam stosowanie płynów do czyszczenia metalowych rolek dociskowych. Oprócz czyszczenia ograniczają one możliwość zastygnięcia kleju na rolkach maszyny oraz ułatwiają odbieranie ciepła z obrzeża które w tym wypadku jest zalecany. Kolejny natrysk warto zastosować przed agregatem polerki. Dzięki temu polerka z większą łatwością wyczyści element a klient otrzyma formatkę o znacznie lepszej jakości.

Zastosowanie płynów czyszczących i antyadhezyjnych znacznie polepsza wizualną jakość oklejania.

Olimpic K100 jest jedną najlepiej wyposażonych okleiniarek w segmencie małych maszyn. Warto zwrócić na nią uwagę gdyż za cenę nieco ponad 60tys zł netto otrzymujemy bardzo wysoką jakość oklejania. Ilość dostępnych agregatów w tak małym korpusie sprawia że jest to jedna z najlepiej zaplanowanych kompozycji maszyn jakie widziałem .

4 thoughts on “Okleiniarka Olimpic K100, światowy hit sprzedaży!

 1. Vanessa says:

  Hi there would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.

  Can you suggest a good hosting provider at a
  honest price? Thanks a lot, I appreciate it!

  Feel free to visit my web blog :: compra de dedralen en línea sin receta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń