Wycena wartości poduszkowca

wycena poduszkowca

Wycena poduszkowca

wycena szkody poduszkowca
Poduszkowiec EUROHOVER EH 400

Wycena wartości  poduszkowca nie należy do zadań łatwych. Rynek tego typu pojazdów jest bardzo ograniczony ponieważ są to pojazdy specjalne. Obiektów porównawczych jest bardzo mało, a na portalach ogłoszeniowych na próżno szukać podobnych jednostek. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy.

Niewątpliwą zaletą poduszkowca jest możliwość przemieszczania się po dowolnym podłożu. Poduszkowce nie lubią wzniesień ale doskonale radzą sobie przy pokonywaniu niewielkich przeszkód terenowych. Możliwość postoju na każdej powierzchni brak zagrożenia dla środowiska naturalnego  są niewątpliwymi zaletami jednakże poduszkowce nie są popularnym środkiem transportu. Dlaczego?

Dlaczego poduszkowce nie są popularnym środkiem transportu?

Do niewątpliwych wad poduszkowców należy wrażliwość fartucha na uszkodzenia, mała zwrotność, duży poślizg i spory pobór mocy. Dodatkowo poduszkowiec wznieca chmurę kurzu, pyłu lub drobin wody. Przejażdżka poduszkowcem to niesamowita frajda ale należy pamiętać o zabraniu dodatkowego kompletu rzeczy na przebranie.

Pomimo wad są to najlepsze pojazdy służące do ratownictwa w trudno dostępnych miejscach, patrolowania bagien czy trzęsawisk. Mogą także stanowić doskonałą formę turystyki krajoznawczej.

Kierowanie poduszkowcem wymaga doświadczenia i wprawy. Ze względu na duży poślizg i małą zwrotność jest to pojazd trudny w manewrowaniu i mogą zdarzyć się kolizje ze stałymi przeszkodami terenowymi. Mniejsze poduszkowce wykonywane są zazwyczaj z kompozytów poliestrowo-szklanych. Większe jednostki to konstrukcje aluminiowe. Konstrukcja poduszkowca jest bardzo lekka i ale nie odporna na zderzenia. Uszkodzenie fartucha lub konstrukcji kadłuba może doprowadzić do nadmiernej utraty powietrza i unieruchomienia jednostki.

 Wycena szkody poduszkowca

Wycena poduszkowca
Uszkodzenie kadłuba w wyniku kolizji

Rynek wtórny poduszkowców na terenie polski i  Europy jest bardzo ograniczony. Tego typu pojazdy używają głównie jednostki służb ratowniczych i patrolowych. Zaledwie niewielki procent stanowią prywatni użytkownicy. Ponieważ jest ich niewiele, rynek wtórny jest bardzo ograniczony, a części zamienne raczej niedostępne. Zdarza się nawet, że części muszą być dorabiane pod konkretną naprawę.

Z uwagi na nietypowość tego typu jednostek ubezpieczalnie nie mają rzeczoznawców specjalizujących się w tej dziedzinie. W przypadku wystąpienia szkody konieczna może okazać się wycena poduszkowca wykonana przez specjalistę z tej dziedziny. Oprócz wykonania wyceny szkody i oceny stanu technicznego wskażę Ci odpowiedni warsztat który może wykonać profesjonalna naprawę.

Wycena szkody poduszkowca

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Szkoda na mieliźnie
Wycena jachtu, czy rzeczoznawca jest Ci w ogóle potrzebny?
Utrata wartości jachtu.
Problemy z rzetelną wyceną jachtu.

7 thoughts on “Wycena wartości poduszkowca

 1. Bernard says:

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that „perfect balance” between usability and visual appeal.
  I must say you’ve done a amazing job with this. Additionally,
  the blog loads very quick for me on Chrome. Excellent Blog!

  Take a look at my web blog: Hilton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń