Odszkodowanie z ubezpieczenia jachtu

odszkodowanie jachtu

Jak skutecznie uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia jachtu?

Zgłoszenie szkody i rozliczenie z towarzystwem ubezpieczeniowym to z pozoru prosta sprawa. Jeżeli wiesz czego oczekiwać to znacznie prościej. Gorzej jeśli nie potrafisz oszacować szkody i polegasz jedynie na wyliczeniach Towarzystwa ubezpieczeniowego. Co zatem powinieneś wiedzieć aby uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia jachtu?

Wiedza na temat zakresu ochrony ubezpieczeniowej

Towarzystwa prześcigają się w zachwalaniu swoich produktów ubezpieczeniowych. Wszystko wygląda bardzo obiecująco do czasu kiedy rzeczywiście dojdzie do szkody. Ubezpieczenia nie są sobie równe, i każde towarzystwo ma odrębne zapisy w ramach OC, AC, i NW. Naprawdę warto a nawet trzeba przeczytać ogólne warunki ubezpieczeniowe ponieważ płacąc składkę powinieneś wiedzieć od jakich zdarzeń jesteś ubezpieczony.

Odpowiednio przygotowana dokumentacja szkody

W sytuacji kiedy dojdzie do szkody, powinieneś wykonać dokumentacje zdjęciową, sporządzić opis okoliczności zdarzenia oraz notatkę z zakresu widocznych uszkodzeń i niezwłocznie zabezpieczyć przedmiot ubezpieczenia aby nie doszło do dalszych uszkodzeń.

Przygotowanie na tym etapie odpowiedniej dokumentacji będzie kluczowe w sytuacji spornej z ubezpieczycielem. Dobrze jest poprosić naocznych  świadków o potwierdzenie zakresu i okoliczności szkody.

Udowodnij, wartość roszczenia

Udowodnienie rozmiaru szkody i wartości roszczenia leży po szkodzie poszkodowanego. Jeżeli poszkodowany nie potrafi oszacować szkody konieczne jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy który zabezpieczy / uzupełni dokumentacje oraz wystawi swoją opinię w sprawie. Można posiłkować się także wycenami firm zajmujących się profesjonalnie naprawą jachtów. Mogą to być stocznie jachtowe, serwisy motorowodne lub firmy zajmujące się profesjonalnie naprawą lub konserwacją jachtów i łodzi. Wszystko zależy od zakresu szkody.

Jeśli masz problem z uzyskaniem należnego odszkodowania, skontaktuj się z rzeczoznawcą. Konsultacja w sprawie jest bezpłatna. A koszty opinii czy wyceny szkody zwróci tobie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

Nieniszcząca metoda badania laminatów 
Osmoza na jachcie
Utrata wartości jachtu.
Problemy z rzetelną wyceną jachtu.

7 thoughts on “Odszkodowanie z ubezpieczenia jachtu

  1. Catharine says:

    great put up, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not understand this.

    You should continue your writing. I’m confident, you’ve a great readers’ base already!

    Feel free to surf to my blog Lyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń