Author m100 Centrum obróbcze z technologią ALL IN ONE

 Autorewolucja to gra słów która doskonale opisuje sytuacje na rynku centr obróbczych

dla małych i średnich zakładów stolarskich – Author m100

 

Zaledwie rok temu swoją światową premierę miało nowe CNC Morbidelli Author m100 a już teraz firma SCM Group może pochwalić kilkudziesięcioma zainstalowanymi modelami tych maszyn u Polskich klientów.  Ten ogromny sukces grupa SCM zawdzięcza szeregom innowacyjnych rozwiązań które sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna CNC w tej półce cenowej.

Krótko po premierze modelu Author m100 w siedzibie firmy we Włoskim Rimini maszyna została zaprezentowana w podczas drzwi Otwartych w Marcu 2017r w siedzibie SCM Group Polska. Hasło ALL IN ONE które odnosi się do zakresu możliwości jakie oferuje Morbidelli m100 szybko zdobyło popularność. Później maszyna została zaprezentowana podczas Targów Ligna w Hanowerze, Drema w Poznaniu a na początku 2018r mieliśmy okazję zobaczyć Morbidelli m100 na wystawie Holzhandwerk w Nurymbergii. Mieliśmy także okazję czytać już o tej nowości na łamach Gazety przemysłu drzewnego oraz Kuriera Drzewnego w 217r. Mocny marketing i szeroka promocja przełożyły się na znaczy wzrost sprzedaży o kolejny sukces firmy SCM na Polskim rynku.

 

Scm Group mając ogromne doświadczenie w budowie maszyn  do obróbki drewna oraz słuchając uwag swoich klientów postanowił wprowadzić na rynek zupełnie nową zaawansowaną technologicznie maszynę Jest to odpowiedź na potrzeby szybko rozwijającego się rynku i wzrostu oczekiwań klientów. Wprowadzono kilka istotnych zmian konstrukcyjnych, nowe elektrowrzeciono JQX, magazyn Fast 14 umieszczony bezpośrednio przy elektrowrzecionie oraz cały szereg rozwiązań pozwalających na oszczędne zarządzanie energią.

 

TECHNOLOGIA „ALL-IN-ONE” Author m100

To modułowe centrum obróbcze zawiera w sobie odpowiedzi na wszystkie problemy związane z obróbką drewna i zaawansowanych materiałów. Wystarczy kilka kliknięć aby zaprojektować i wykonać element o dowolnym kształcie. Urządzenie jest obsługiwane przez oprogramowanie MAESTRO fot s_2 które ma możliwość doposażenia w pakiety dedykowane do różnych rodzaju obróbki np. Cabinet lub 3D. To zupełna nowość na rynku która oferuje wyjątkowy stosunek  wydajności do ceny. Może być skonfigurowany w/g potrzeb klienta lub planu inwestycyjnego.

 

NOWE ELEKTROWRZECIONO JQX

magazyn przy elektrowrzecionie
Magazyn narzędzi Fast 14 umieszczony przy elektrowrzecionie.

Doskonałą jakość zapewnia najnowsze 5-osiowe elektrowrzeciono JQX (Just Quality eXtreme) z bezpośrednim napędem wrzeciona, który zapewnia całkowity brak wibracji nawet przy dużym obciążeniu. Wysoka jakość obróbki na różnych materiałach została uzyskana dzięki wprowadzeniu nowego modelu elektrowrzeciona JQX (Just Quality eXtreme). To 5-osiowe elektrowrzeciono o mocy 12 kW zapewnia doskonałe osiągi przy obróbce różnych materiałów. To idealne elektrowrzeciono dla klientów o zróżnicowanej produkcji o dużej wydajności.

 

Głowice wiertarskie są wyposażone we wrzeciona typu RO.AX gdzie bicie osiowe wrzeciennika jest bliskie zeru  stąd prędkość obrotowa dochodzi do 8000 obr/min. Takie rozwiązanie ma szereg zalet: Skrócony czas operacji, lepsza jakość powierzchni, większa dokładność a także skrócony czas konserwacji i obsługi wiertarki.

PEŁNY DOSTĘP DO MASZYNY PODCZAS PRACY:

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa pozwalają na pełen dostęp do maszyny w trakcie obróbki.  Oprzyrządowanie, kable i przewody podciśnienia czy sprężonego powietrza są ukryte w korpusie maszyny. Rozwiązanie PROSPACE pozwala na optymalizację przestrzeni w fabryce. Maksimum ergonomii zapewnia brak jakichkolwiek zabezpieczeń ograniczających dostęp do maszyny. Brak ogrodzeń  zmniejsza zapotrzebowanie na przestrzeń w zakładzie ale jednocześnie zmniejsza prędkość przejazdów kabiny do bezpiecznego 25 m/min. Ważną zaletą tego systemu jest fakt, że jest możliwy załadunek i rozładunek elementów podczas pracy maszyny na drugim polu roboczym.

W wersji PROSPEED maszyna jest ograniczona metalowym ogrodzeniem i zabezpieczeniami laserowymi po to aby prędkość zwiększyć do 80m/min. Nie wyklucza to jednak za i rozładunku w trakcie pracy. Gdy operator wejdzie w strefę obróbki maszyna zwolni do bezpiecznej prędkości pozwalając na bezpieczna pracę wokół maszyny.

SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ:

Oszczędność czasu nawet o 60% jest możliwa  dzięki kilku prostym zabiegom wprowadzonym w najnowszej linii maszyn Author. Szybsze wiercenia dzięki RO.AX, sterowanie stołem roboczym z pulpitu dzięki FLEXMATIC znacznie skraca czas przezbrojenia i przygotowania stołu roboczego i zmniejsza do minimum ryzyko popełnienia błędu przy  pozycjonowaniu elementu na stole.

 

ELASTYCZNOŚĆ OBRÓBKI:

Author potrafi poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami materiałów. Od drewna do tworzyw sztucznych, od pojedynczego elementu płytowego do produkcji okien i drzwi. Ta elastyczność nazwana ALL IN ONE pozwala dostosować maszynę do twoich potrzeb produkcyjnych. Author może pomieścić do czterech agregatów obróbczych w tym urządzenie do kołkowania. W trzech dostępnych magazynach możemy umieścić nawet 60 narzędzi, a magazyn Fast 14 pozwala na szybką wymianę narzędzi nawet podczas przejazdu kabiny czego na darmo można szukać w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Ważnym atutem Autora m100 jest fakt że stół obróbczy ma pełne pokrycie wszystkimi narzędziami co oznacza, że można wykonać wiercenia czy frezowania ze wszystkich stron elementu w obszarze roboczym stołu.

Maszyna jest także dostępna w wersji z technologią rozkroju nesting ze stołem multifunkcyjnym. Takie rozwiązanie otwiera kolejny wachlarz możliwości zwłaszcza przy założeniu otrzymania wysokiej wydajności przy rozkroju elementów krzywoliniowych.

Author M100 m może być wyposażony także w urządzenia domateriałów specjalnych tj. karton, skóra, tkanina, guma a także agregat to zagniatania kartonu.

Fot Hiteco

CZYSTE STANOWISKO PRACY

Koniec problemów z wszechobecnym pyłem i trocinami. Specjalnie wyprofilowana osłona wrzeciona kieruje odpady prosto do systemu odpylania. Zarządzanie krućcami systemu odpylanie znacznie zwiększa wydajność odciągową. Każdy agregat ma własny system odpylania który jest aktywowany tylko podczas obróbki. Takie rozwiązanie nie tylko ogranicza pobór powietrza ale także zwiększa jego wydajność na aktywnym króćcu. Wszystkie kable i przewody są umieszczone wewnątrz korpusu maszyny co sprawia, że czyszczenie maszyny jest znacznie łatwiejsze a ewentualne odpady spadają bezpośrednio na taśmę transportową i są wyrzucane na zewnątrz maszyny.

 

Ważnym atutem przy składaniu wniosku na dofinansowanie będzie także pakiet oszczędnego zarządzania energia Savenergy. To szereg patentów i urządzeń które ograniczają zużycie enenergii elektrycznej, powietrza odciągowego, powietrza sprężonego.

Krzysztof Kluza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now ButtonZadzwoń