Wycena maszyn używanych

Wycena maszyn używanych to najczęściej wykonywane zlecenie przez rzeczoznawcę.

Najczęściej, wycenę maszyn używanych wykonuję do celów sprzedaży. Warto zlecić wycenę profesjonaliście jeśli nie potrafisz rzetelnie ocenić wartości twojego środka trwałego. Wycena to nie tylko wartość za którą możesz realnie sprzedać maszynę, ale przede wszystkim dokument potwierdzający aktualną sytuacje na rynku wtórnym w odniesieniu do twojego składnika majątku. Dzięki wsparciu rzeczoznawcy masz pewność, że nikt nie zarzuci Tobie sprzedaży poniżej wartości rynkowej a w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego nie narażasz się na zarzuty związane z przyjętą przez Ciebie wartością.

Wycena maszyn do obróbki drewna
fot. Szkolenie dla studentów UP Poznań Wydziału Technologii Drewna

Wycena maszyn używanych

Przez niespełna dziesięć lat miałem okazje poznawać najnowocześniejsze technologie stosowane w maszynach do obróbki drewna. Liczne szkolenia u liderów tej branży tj. Homag i SCM Group, pozwalają mi w z dużą pewnością wykonywać wyceny maszyn. Przez wiele lat zajmowałem się sprzedażą maszyn. W tym czasie odwiedziłem wiele zakładów przyglądając się różnym rozwiązaniom i technologiom. Pomagałem klientom w uzyskiwaniu dotacji pisząc dla nich  opinie o innowacyjności maszyn.  Znajomość branży i problemów z jakimi borykają się klienci pozwala mi na rzeczywista ocenę wartości maszyn na rynku..

Wycena maszyn używanych, najczęściej sprowadza się do oszacowania aktualnej wartości rynkowej, która jest wykonywana dla różnych potrzeb:

– Sprzedaży
– Celów bilansowych/ księgowych
– Zabezpieczenia przedmiotu leasingu, kredytu
– Dla celów podatkowych
– Przy likwidacji zakładu

Wycenę maszyn używanych mogą wykonywać jedynie uprawnione do tego osoby z tytułem np. rzeczoznawcy. Wycena wykonana przez uprawnioną do tego osobę daje gwarancje wiarygodności dokumentu i szacowanej kwoty.

W zależności od celu, dla którego wykonywana jest wycena maszyn używanych określa się różne wartości. Najczęściej jest to szacowanie aktualnej wartości rynkowej lub odtworzeniowej ale w specyficznych sytuacjach określa się także wartość wymuszonej sprzedaży, likwidacyjną lub księgową.

Dobry rzeczoznawca ma doświadczenie i wie, jaką określić wartość po zapoznaniu się z celem wyceny. Warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy, ponieważ oprócz wyceny może pomóc ci w sprzedaży lub negocjacjach.  Jeśli potrzebujesz wsparcia rzeczoznawcy kontakt do mnie znajdziesz tutaj.

Czy wiesz, że:

Za wycenę maszyn używanych nie zawsze płaci właściciel maszyny.  W przypadku wyceny maszyn uszkodzonych w wyniku przepięcia, pożaru, czy uszkodzenia nie z winy operatora, za przygotowanie opinii zapłaci ubezpieczyciel. Opinia jest kosztem niezbędnym do określenia wartości odszkodowania a więc nie Twoim.

One thought on “Wycena maszyn używanych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonZadzwoń