Biegły sądowy maszyny

biegły branży drzewnej

Biegły sądowy ds. maszyn, jakie ma kwalifikacje?

mgr inż. Krzysztof Kluza

Biegły sądowy jest organem pomocniczym Sądu. Taką funkcje pełni osoba, która posiada teoretyczne i praktyczne wiadomości specjalne w danej gałęzi nauki, a także innej umiejętności, dla której ma być ustanowiona. Ocena, czy posiadanie wiadomości specjalnych zostało dostatecznie wykazane, należy do Prezesa Sądu przy danym Sądzie okręgowym. Sporządzona przez biegłego sądowego opinia stanowi pełnoprawny materiał dowodowy w postępowaniu przed Sądami oraz innymi władzami i organami wymiaru sprawiedliwości. Biegły wydając opinię używa tytułu biegłego sądowego z oznaczeniem specjalności oraz sądu okręgowego, przy którym został ustanowiony.

Biegły sądowy – maszyny

Mgr inż. Krzysztof Kluza to ekspert posiadający najwyższe kwalifikacje zawodowe w dziedzinie maszyn do obróbki drewna.  Jest wpisany na listę rzeczoznawców SIMP i biegłych sądowych. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu specjalności: Maszyny i procesy produkcyjne w przemyśle drzewnym, wycena maszyn i urządzeń.

O sobie…

Mam duże doświadczenie w branży drzewnej. Przez wiele lat pracowałem jako technolog, później jako produkt manager w firmie SCM Group Polska i Area Product manager w Homag Polska. Miałem okazje pracować zarówno przy produkcji jak i brać udział w projektowaniu i doborze najnowocześniejszych rozwiązań do obróbki drewna. Zdobyte doświadczenie podczas pracy w branży drzewnej pozwala mi na obiektywną analizę sytuacji oraz przygotowanie rzetelnego opracowania. Dobra opinia oraz biegła znajomość języków pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

W czym mogę Ci pomóc?

Wycena maszyn
Opinia o innowacyjności
Potwierdzenie wdrożenia innowacji

Ocena stanu technicznego i ustalenie wartości  to bardzo ważne informacje które pomogą ci w rzetelny sposób przygotować ofertę sprzedaży lub udokumentować wartość księgową maszyny na potrzeby towarzystw ubezpieczeniowych czy urzędów skarbowych.Jeśli szukasz dotacji unijnej na zakup nowoczesnej technologii w branży drzewnej, potrzebujesz opinie o innowacyjności maszyn lub potwierdzenie wdrożenia innowacji?  zadzwoń  +48 664986393

Na podstawie art. 157 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070, z późn. zm.) Prezes Sądu Okręgowego ustanawia biegłych sądowych.Prowadzi ich listę według poszczególnych gałęzi nauki, techniki, sztuki, rzemiosła, a także innych umiejętności. Lista biegłych sądowych jest dostępna dla zainteresowanych w sekretariatach sądowych, oddziale administracyjnym oraz punkcie informacyjnym.

 

rzeczoznawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonZadzwoń