Zaniżone odszkodowanie jachtu

Szkoda w Jachcie. Niezależny rzeczoznawca pomoże w walce z Ubezpieczycielem.

Właśnie przeczytałeś odpowiedź od ubezpieczyciela w sprawie szkody i załamujesz ręce. Twoje odszkodowanie jest zaniżone kilkukrotnie a ubezpieczyciel sprawia wrażenie jakby nie wiedział, o co Ci chodzi? Zastanawiasz się, czy tam pracują normalni ludzie? Spokojnie, to normalne… usiądż wygodnie i poczytaj…

Zaniżone odszkodowanie jachtu

Żyjemy w czasach, w których producenci jachtów, staja na głowie, aby stworzyć ekskluzywny produkt jak najtańszym kosztem. Koszty materiałów, pracowników są coraz większe a klient nie chce płacić więcej. Cięcie kosztów produkcji i bardzo szybki rozwój technologii spowodował, że coraz częściej kupujemy produkty „jednorazowego użytku”.  Widać to doskonale w skuterach wodnych gdzie producenci nie przewidują technologii naprawy w przypadku uszkodzeń kadłuba. Jest to oczywiście sprytne nabijanie kasy, ponieważ armator uszkodzonej jednostki otrzyma odszkodowanie za szkodę całkowitą i kupi kolejną nową jednostkę – o ile wcześniej nie straci cierpliwości w walce o odszkodowanie.Nie pozwól na zanizone odszkodowanie jachtu.

Skuteczność zniechęcania

Kwoty wypłacanych odszkodowań stale rosną. Ubezpieczalnie musza znaleźć na to jakiś sposób. Nie sztuką jest przecież stale podnosić składkę ubezpieczeniową, tym bardziej że jesteśmy na wolnym rynku. Dlatego właśnie towarzystwa ubezpieczeniowe stosują praktykę zniechęcania.

Zaczyna się od śmiesznie niskiej kwoty nazwaną dyplomatycznie  „bezsporna kwota odszkodowania”. Chodzi o to, że muszą przyjąć na siebie odpowiedzialność.  Przepisy mówią o tym, ze odszkodowanie powinno odzwierciedlać wartość szkody, w rzeczywistości jednak to ty Będziesz musiał udowodnić swoje roszczenie. Sprawa prowadzona jest przewlekle. Zauważ, że ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź, więc zawsze odpowiada ostatniego dnia. Wszystko po to aby odroczyć wypłacenie odszkodowania  i Cię zniechęcić.  Mów, co chcesz, ale to działa! Większość klientów odpuszcza sprawę po drugim piśmie…

Rzetelna wycena szkody

Fot. 1 Uszkodzenie kadłuba skutera wodnego dyskwalifikuje go z dalszego uzytkowania.

Niesłychanie ważna jest ocena stanu technicznego i rzetelna wycena szkody.  Do każdego jachtu należy podejść indywidualnie, ponieważ spektrum materiałów wykorzystywanych do budowy jachtów jest ogromne. Stal, aluminium, laminaty, siatkobeton, każdy z tych materiałów ma inne parametry wytrzymałościowe i rożne technologie naprawy.

Ubezpieczyciel nie ma pojęcia o tym jak rozliczyć szkode w jachcie dlatego to ty musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Nie licz na to, że Ubezpieczalnia to dobry wójek który da ci coś za darmo. Niestety jest to biznes i jeżeli nie zaangażujesz się w sprawę odszkodowania dostaniesz tylko tykle ile zechca ci dać.

Potrzebujesz rzeczoznawcy do wyceny jachtu

Dobry rzeczoznawca poprowadzi twoją sprawę. Przygotuje opinie, kosztorys, sprawdzi dokumentacje krok po kroku i powie ci, na co możesz liczyć. Za pełna obsługę szkody trzeba trochę zapłacić, ale nie martw się, to inwestycja! Konsultacja jest bezpłatna, a za koszty opinii zapłaci ubezpieczalnia. Podczas rozmowy ocenie twoje szanse na odszkodowanie i przedstawię Ci plan działania. Kontakt znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *